Hizmetlerimiz

Bina ve endüstriyel yapıların, yangına karşı korunmasında, ilk ve en önemli sistemlerden biri yangın algılama sistemleridir. Yangın algılama sistemleri, saha elemanlarının yangını en erken seviyede algılayıp ihbar vermesi vasıtası ile yangına çabuk müdahale imkanı sağlar, mal ve can güvenliğini arttırır.

Yangın algılama sistemleri ikiye ayrılmaktadır; Konvansiyonel ve Adresli Sistemler. Konvansiyonel sistemler uygulamada artık fazla yer almayan eski sistemlerdir. Konvasiyonel sistemlerin yerini Adresli sistemler büyük ölçüde almışlardır. Adresli sistemler Analog ve İnteraktif olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Firmamız Esser by Honeywell ürünlerinin satış ve mühendislik hizmetlerini sunmaktadır. Yangın algılama sistemi ikiye ayrılır; Konvansiyonel ve Adresli Sistemler. Konvansiyonel sistemler küçük bina ve tesisler için uygunken, adresli sistemler daha karmaşık ve adetli yapılar için uygundur.

1. Konvansiyonel Sistemler

Zon bazında algılama yapar. Dedektörler ve butonlar tek bir hat üzerine bağlanır. Uygulamada bir zona 25 adet eleman bağlanabilir. Bir binanın her katı bir zon olarak projelendirilir ve sadece o katta yangın olduğu izlenebilir.

2. Adresli  Sistemler

Noktasal/adres bazında algılama yapar. Dedektör ve butonlar tek bir Loop (Çevrim) üzerine bağlanır. Sistem kablosu kontrol panelinden çıkar, saha elemanlarına girdi / çıktı yapar ve tekrar kontrol paneline geri döner (Loop tanımı). Uygulamada bir loop üzerine EN54 normlarında 127 adet  eleman bağlanabilir. Ancak panel kapasitesine göre EN normları dışına taşıldığında 200 adete kadar da eleman bağlanabilir. Bir bina olduğu gibi tek bir loop üzerinden kontrol edilebilir. Loop üzerine bağlanan bütün dedektör, buton, ve modül gibi saha elemanlarının her birinin bir adresi vardır ve kontrol panelinden izlenir. Elemanlardan alınabilen alarm, hata ve diğer bilgiler kontrol panelinden görülebilir.

2.1 – Analog Adresli Sistemler

Analog sistemlerde tüm ölçümler saha elemanları tarafından; tüm veri toplama, değerlendirme, depolama ve kontrol, kontrol paneli tarafından yapılmaktadır. Dedektörler, ortamdaki duman seviyesi, kirlilik gibi verileri kontrol paneline gönderir. Kontrol paneli, alarm ve arıza gibi uyarıları, dedektörlerin seviye kontrollerini yapar.

2.2 – İnteraktif Adresli  Sistemler

Her bir dedektör, bulunduğu mahalin özelliğine göre, özel parametrelerle programlanır. Anolog Adresli ve diğer Intelligent Adresli sistemlerden en önemli farkı, dedektörlere programlanan interaktif algoritmik tabanlı parametrelerdir. Sistem her yangın sensöründen gelen bilgiyi değerlendirir ve bu bilgiden öğrenme yeteneğine sahiptir. Bu basit olarak, bir sensör kirlenmeye başladığında veya kirli bir ortamda bulunduğunda  otomatik olarak alarm eşik seviyesini arka plandaki seviyesine göre kompanze etmektedir.(Eşik kompanzasyonu). Daha karmaşık İnteraktif sistem fonksiyonları, gerçek yangın hadisesi ve yangın olmayan durumları  birbirinden çok kolay ayırt edebilmekle birlikte, olası çevresel etkileri filtreler veya sıcaklıktan oluşabilecek değişim etkilerine göre hassasiyetini artırabilir. Sensörler ve İnteraktif karar verme mekanizması arasındaki kararlılığın net sonucu, yüksek performans, yanlış alarmlara bağışıklık ve daha hassas yangın algılama olarak karşımıza çıkar.

Yangın Alarm Sistemleri

İnteraktif, Analog ve Konvansiyonel yangın alarm sistemleri ayrıca grafik yazılım destekleri ile tüm projelerinize...

Esser Yangın Alarm Sistemleri

İnteraktif, Analog ve Konvansiyonel yangın alarm sistemleri ayrıca grafik yazılım destekleri ile tüm projelerinize uygun deneyimli uzman kadromuz ile çözümler sunmaktayız. Detaylar için lütfen tıklayınız

Acil Anons Sistemleri

Genel seslendirme ve acil anons sistemlerinde hem dijital hem analog olarak tüm projelerinize uygun çözümler...

Esser Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri

Genel seslendirme ve acil anons sistemlerinde hem dijital hem analog olarak tüm projelerinize uygun çözümler sunmaktayız. Detaylar için lütfen tıklayınız

CCTV Sistemleri

Ip ve analog sistemler başta olmak üzere ayrıca video analiz ve kayıt yazılımları gibi tüm cctv projelerinize...

CCTV Kapalı Devre Kamera Sistemleri

Ip ve analog sistemler başta olmak üzere ayrıca video analiz ve kayıt yazılımları gibi tüm cctv projelerinize tam destek çözümler sunmaktayız. Detaylar için lütfen tıklayınız

Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı geçiş ve turnike sistemlerinde birçok sistem ile entegre olabilen samsung ve rosslare markalarımız ile...

Rosslare ve Samsung Access Kontrol Sistemleri

Kartlı geçiş ve turnike sistemlerinde birçok sistem ile entegre olabilen samsung ve rosslare markalarımız ile çözümler sunmaktayız. Detaylar için lütfen tıklayınız

Diğer Hizmetlerimiz

Sayfa düzenlemesi devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Neden bizi tercih etmelisiniz ?

   • Güvenilir ve Güncel Teknoloji
   • Her zaman destek
   • ……………………
   • ……………………
   • ……………………

Müşterilerimizin yorumları

Müşteri yorumlarımızın güncellenmektedir. Yakında bu bölüm hizmetinizde olacaktır.
Ali Veli, Firma