Hizmetlerimiz

Bina ve endüstriyel yapıların, yangına karşı korunmasında, ilk ve en önemli sistemlerden biri yangın algılama sistemleridir. Yangın algılama sistemleri, saha elemanlarının yangını en erken seviyede algılayıp ihbar vermesi vasıtası ile yangına çabuk müdahale imkanı sağlar, mal ve can güvenliğini arttırır.

Yangın algılama sistemleri ikiye ayrılmaktadır; Konvansiyonel ve Adresli Sistemler. Konvansiyonel sistemler uygulamada artık fazla yer almayan eski sistemlerdir. Konvasiyonel sistemlerin yerini Adresli sistemler büyük ölçüde almışlardır. Adresli sistemler Analog ve İnteraktif olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Firmamız Esser by Honeywell ürünlerinin satış ve mühendislik hizmetlerini sunmaktadır. Yangın algılama sistemi ikiye ayrılır; Konvansiyonel ve Adresli Sistemler. Konvansiyonel sistemler küçük bina ve tesisler için uygunken, adresli sistemler daha karmaşık ve adetli yapılar için uygundur.

1. Konvansiyonel Sistemler

Zon bazında algılama yapar. Dedektörler ve butonlar tek bir hat üzerine bağlanır. Uygulamada bir zona 25 adet eleman bağlanabilir. Bir binanın her katı bir zon olarak projelendirilir ve sadece o katta yangın olduğu izlenebilir.

2. Adresli  Sistemler

Noktasal/adres bazında algılama yapar. Dedektör ve butonlar tek bir Loop (Çevrim) üzerine bağlanır. Sistem kablosu kontrol panelinden çıkar, saha elemanlarına girdi / çıktı yapar ve tekrar kontrol paneline geri döner (Loop tanımı). Uygulamada bir loop üzerine EN54 normlarında 127 adet  eleman bağlanabilir. Ancak panel kapasitesine göre EN normları dışına taşıldığında 200 adete kadar da eleman bağlanabilir. Bir bina olduğu gibi tek bir loop üzerinden kontrol edilebilir. Loop üzerine bağlanan bütün dedektör, buton, ve modül gibi saha elemanlarının her birinin bir adresi vardır ve kontrol panelinden izlenir. Elemanlardan alınabilen alarm, hata ve diğer bilgiler kontrol panelinden görülebilir.

2.1 – Analog Adresli Sistemler

Analog sistemlerde tüm ölçümler saha elemanları tarafından; tüm veri toplama, değerlendirme, depolama ve kontrol, kontrol paneli tarafından yapılmaktadır. Dedektörler, ortamdaki duman seviyesi, kirlilik gibi verileri kontrol paneline gönderir. Kontrol paneli, alarm ve arıza gibi uyarıları, dedektörlerin seviye kontrollerini yapar.

2.2 – İnteraktif Adresli  Sistemler

Her bir dedektör, bulunduğu mahalin özelliğine göre, özel parametrelerle programlanır. Anolog Adresli ve diğer Intelligent Adresli sistemlerden en önemli farkı, dedektörlere programlanan interaktif algoritmik tabanlı parametrelerdir. Sistem her yangın sensöründen gelen bilgiyi değerlendirir ve bu bilgiden öğrenme yeteneğine sahiptir. Bu basit olarak, bir sensör kirlenmeye başladığında veya kirli bir ortamda bulunduğunda  otomatik olarak alarm eşik seviyesini arka plandaki seviyesine göre kompanze etmektedir.(Eşik kompanzasyonu). Daha karmaşık İnteraktif sistem fonksiyonları, gerçek yangın hadisesi ve yangın olmayan durumları  birbirinden çok kolay ayırt edebilmekle birlikte, olası çevresel etkileri filtreler veya sıcaklıktan oluşabilecek değişim etkilerine göre hassasiyetini artırabilir. Sensörler ve İnteraktif karar verme mekanizması arasındaki kararlılığın net sonucu, yüksek performans, yanlış alarmlara bağışıklık ve daha hassas yangın algılama olarak karşımıza çıkar.

Yangın Alarm Sistemleri

İnteraktif, Analog ve Konvansiyonel yangın alarm sistemleri ayrıca grafik yazılım destekleri ile tüm projelerinize...

Esser Yangın Alarm Sistemleri

İnteraktif, Analog ve Konvansiyonel yangın alarm sistemleri ayrıca grafik yazılım destekleri ile tüm projelerinize uygun deneyimli uzman kadromuz ile çözümler sunmaktayız. Detaylar için lütfen tıklayınız

Acil Anons Sistemleri

Genel seslendirme ve acil anons sistemlerinde hem dijital hem analog olarak tüm projelerinize uygun çözümler...

Esser Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri

Genel seslendirme ve acil anons sistemlerinde hem dijital hem analog olarak tüm projelerinize uygun çözümler sunmaktayız. Detaylar için lütfen tıklayınız

CCTV Sistemleri

Ip ve analog sistemler başta olmak üzere ayrıca video analiz ve kayıt yazılımları gibi tüm cctv projelerinize...

CCTV Kapalı Devre Kamera Sistemleri

Ip ve analog sistemler başta olmak üzere ayrıca video analiz ve kayıt yazılımları gibi tüm cctv projelerinize tam destek çözümler sunmaktayız. Detaylar için lütfen tıklayınız

Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı geçiş ve turnike sistemlerinde birçok sistem ile entegre olabilen samsung ve rosslare markalarımız ile...

Rosslare ve Samsung Access Kontrol Sistemleri

Kartlı geçiş ve turnike sistemlerinde birçok sistem ile entegre olabilen samsung ve rosslare markalarımız ile çözümler sunmaktayız. Detaylar için lütfen tıklayınız

Avada’s Other Services

Lid est laborum dolo rumes fugats untras. Etharums ser quidem rerum facilis dolores tium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi archgit, magnam aliquam quaerat voluptatem. Asunt in anim uis aute irure dolor ins. Etharums ser quidem rerum facilis dolores nemis omnis fugats vitaes ser.

Why Choose Us

   • Fully responsive so your content will always look good on any screen size
   • Awesome sliders give you the opportunity to showcase important content
   • Unlimited color options with a backed color picker, including the gradients
   • Multiple layout options for home pages, portfolio section & blog section
   • We offer free support because we care about your site as much as you do.

What Client’s Say

Amazing theme and top class support, as I’m a beginner, Luke helped me above and beyond and was more than patient, his responses were quick and he has a genuine care for you to enjoy and move forward with your theme! Highly recommended!
Lucasgriffin, Avada
I bought this theme and i would like to recommend it to every one interested in building a website without knowledge of php or html. It is very convenient and the customer service is very reactive. I will say it in French “Bravo” for this work!
Aajami, Avada
Let me say something. You have an amazing theme and amazing/awesome support. They helped me on weekend. This is what I call an “extra mile” in customer relationship. So I gave 5 stars for the theme and if I could, I’d give 10 stars for support.
Gojcus, Avada